| Приватне акціонерне товариство «Страхова компанія «Еталон» пропонує Вам захист від фінансових витрат у разі заподіяння шкоди майну або життю чи здоров'ю інших осіб внаслідок ДТП, з вини будь-якої особи, що на законних підставах керувала забезпеченим транспортним засобом, адже відшкодування завданих збитків потерпілій стороні відбудеться за рахунок страхової компанії, як того вимагає чинне законодавство. Цей страховий продукт укладається на підставіЗакону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" №3720-ІХ від 21.05.2024 р.(далі по тексту Закон про ОСЦПВВНТЗ) і наявність укладеного договору за таким продуктом, згідно статті 7 зазначеного Закону є обов’язковою при експлуатації наземних транспортних засобів на території України.
З Інформаційним документом про стандартний страховий продукт «Страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів, що здійснюється відповідно до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" №3720 на 2025 рік» можна ознайомитись за посиланням.
Із Загальними умовами страхового продукту «Страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів, що здійснюється відповідно до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" №3720» можна ознайомитись за посиланням.
1. Об’єкт страхування
Об’єктом страхування є відповідальність за шкоду, заподіяну внаслідок використання забезпеченого транспортного засобу особою, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, життю, здоров’ю та/або майну потерпілих осіб внаслідок настання страхового випадку.
2. Страхові ризики
Страховим ризиком є дорожньо-транспортна пригода за участю забезпеченого транспортного засобу, яка відбулась в період дії Договору страхування.
3. Страховий випадок
Страховим випадком є дорожньо-транспортна пригода за участю забезпеченого транспортного засобу, внаслідок якої у особи, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, виник обов’язок відшкодувати шкоду, заподіяну життю, здоров’ю та/або майну потерпілих осіб.
4. Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміту відповідальності), в т.ч. ліміти відповідальності Страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту
Розмір страхової суми за шкоду, заподіяну майну потерпілих, становить 250 тисяч гривень на одну потерпілу особу та 1,25 мільйона гривень на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб.
Розмір страхової суми за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю потерпілих, становить 500 тисяч гривень на одну потерпілу особу та 5 мільйонів гривень на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб.
У разі якщо внаслідок дорожньо-транспортної пригоди заподіяно шкоду життю, здоров’ю та/або майну декількох потерпілих осіб і страхової суми недостатньо для відшкодування шкоди таким особам у повному обсязі, страхова виплата здійснюється у межах страхової суми пропорційно до розміру шкоди, заподіяної кожній потерпілій особі, яка звернулася за страховою виплатою протягом 30 днів після дорожньо-транспортної пригоди.
5. Страховий платіж, методика обрахунку, мінімальний та максимальний розміри страхового платежу (премії)
Розмір страхової премії за Договором страхування визначається Страховиком на підставі методики розрахунку страхового платежу за страховим продуктом «Страхування відповідальності власників наземних транспортних засобів, що здійснюється відповідно до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" №3720», розробленої та затвердженої Страховиком з дотриманням вимог законодавства у сфері страхування, та залежить від типу транспортного засобу, об'єму двигуна, типу страхувальника, населеного пункту реєстрації власника ТЗ, сфери використання транспортного засобу, статусу страхувальника тощо. Мінімальний розмір страхової премії складає 450 грн., а максимальний 27 900 грн.
Страховий платіж за сплачується одноразово у повному обсязі до або під час укладення Договору страхування.
Страховий платіж включає в себе всі обов’якзові платежі та інші витрати, який повинен сплатити споживач у зв’язку з отриманням фінансової послуги. Жодних додаткових платежів для укладання договору страхування не передбачається.
6. Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформації про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії за Договором
Перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформація про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії за Договором:
- відомості про забезпечений транспортний засіб (тип, марка/модель, рік випуску, реєстраційний номер, VIN або, у разі його відсутності, номер кузова (шасі, рами), об’єм двигуна внутрішнього згоряння або потужність електричного двигуна, повна маса та маса без навантаження, кількість місць для сидіння, включно з місцем водія, країну державної реєстрації транспортного засобу);
- інформація про наявність у Страхувальника права на зменшення розміру страхового платежу відповідно до п.2.9.3 цих ЗУСП-Оферти та документ, що підтверджує таке право;
- інформація про сферу використання транспортного засобу, а саме чи використовується він для надання платних послуг із перевезення пасажирів і вантажів або у якості таксі чи надається в прокат або оренду іншим особам;
- місце реєстрації (проживання) власника транспортного засобу (фізичної особи) або місцезнаходження юридичної особи відповідно до документа про реєстрацію транспортного засобу;
- віковий діапазон (від такого то віку до такого то віку) осіб, що будуть допущені до керування забезпеченим транспортним засобом;
- рік народження фізичної особи, якій належить транспортний засіб на праві власності;
- показник одометра транспортного засобу на дату укладення Договору;
- максимальний можливий пробіг забезпеченого транспортного засобу протягом дії Договору;
- запланована дата початку дії Договору та строк страхування;
- інформація про чинні договори страхування, укладені щодо об’єкта страхування.
7. Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи
Франшиза при укладанні Договорів страхування за цим продуктом не застосовується.
8. Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію)
Франшиза при укладанні Договорів страхування за цим продуктом не застосовується.
Договори діють виключно на території України.
Договори укладаються строком на шість місяців або один рік.
Укладення Договорів на строк менше шести місяців (строком на 15 календарних днів, 21 календарний день, один місяць, два місяці, три місяці, чотири місяці, п’ять місяців) допускається виключно щодо транспортних засобів:
- незареєстрованих відповідно до Закону України "Про дорожній рух" – на час до їх реєстрації;
- який тимчасово перебуває на території України та зареєстрований в іноземній державі – на час їх перебування на території України.
Договір страхування набирає чинності з моменту, зазначеного в Полісі (який є індивідуальною частиною такого Договору), але не раніше дати і часу внесення запису про такий Договір до Єдиної централізованої бази даних Моторного (транспортного) страхового бюро України, та припиняється о 24 годині дати, визначеної таким Договором як дата припинення строку дії Договору.
Страхове покриття за Договором діє протягом усього строку дії Договору
9. Порядок укладення та оплати договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів;
Договір укладається виключно в письмовій формі з дотриманням вимог Цивільного кодексу України, установлених до письмової форми правочину. За згодою Сторін Договір може бути укладений як у паперовій формі, так і у формі електронного документу з дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" і "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" або в порядку, передбаченому законодавством про електронну комерцію.
Для укладення Договору Страхувальник, попередньо ознайомившись з інформацією, передбаченою п.п.-1-8 абзацу 4 вступної частини Загальних умов страхового продукту, надає Страховику (страховому посереднику) Заяву про намір укласти Договір, а саме в усній або письмовій формі:
- повідомляє Страховику (страховому посереднику), інформацію про себе, передбачену п.п. 3.2.2.1, 3.2.3.1. Загальних умов страхового продукту;
- надає Страховику (страховому посереднику) інформацію та перелік відомостей, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, та/або інформацію про інші обставини, що враховуються під час визначення розміру страхової премії за Договором;
- надає Страховику (страховому посереднику) інформацію про наявність на законних підставах страхового інтересу Страхувальника щодо об’єкта страхування.
Страховик (страховий посередник), на підставі отриманої Заяви, та із урахуванням вимог закону, приймає рішення про укладання Договору та формує рахунок на оплату страхового платежу або інший документ, на підставі якого Страхувальник може здійснити оплату Договору.
Після отримання страхового платежу Страховик (страховий посередник) формує проект індивідуальної частини Договору (надалі – Пропозиція), та надає її на ознайомлення і погодження Страхувальнику. Порядок акцепту та підписання індивідуальної частини Договору страхування (Страхового полісу), в залежності вид типу Страхувальника (юридична чи фізична особа) та форми договору страхування (паперова чи електронна) передбачений пунктами 3.2., 3.3. Загальних умов страхового продукту.
Оплату страхового платежу Страхувальник може здійснити:
- шляхом перерахування страхового платежу з розрахункового рахунку Страхувальника на розрахунковий рахунок Страховика або страхового посередника (за умови що цей посередник уповноважений Страховиком на прийом страхових платежів);
- шляхом перерахування з карткового рахунку Страхувальника (фізичної особи) на розрахунковий рахунок Страховика або страхового посередника (за умови що цей посередник уповноважений Страховиком на прийом страхових платежів) за реквізитами Страховика або страхового посередника;
- шляхом оплати рахунку, виставленого Страховиком (страховим посередником) або перерахування за реквізитами через відділення будь-якого банку на території України;
- шляхом оплати рахунку, виставленого Страховиком (страховим посередником) або перерахування за реквізитами через термінали банків та інших платіжних операторів на території України;
- шляхом перерахування страхового платежу з карткового рахунку Страхувальника (фізичної особи) через платіжку систему Портмоне( https://www.portmone.com.ua) на підставі виставленого Страховиком (страховим посередником) рахунку або за реквізитами Страховика;
10. Способи отримання інформації про факт внесення запису про договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів до Єдиної централізованої бази даних щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності
При укладенні Договору у формі електронного документу підписаний обома Сторонами примірник Договору разом з інформацією про час і дату внесення інформації про Договір до Єдиної централізованої бази даних МТСБУ направляється Страхувальнику засобами електронної комунікації .
При укладенні Договору в паперовій формі Страховик після видачі Страхувальнику Поліс у паперовій формі надсилає повідомлення на номер телефону або в іншій спосіб, обраний Страхувальником, про факт внесення інформації (запису) про такий договір до Єдиної централізованої бази даних.
Страхувальник в будь-який момент може самостійно отримати інформацію про наявність Договору в Єдиної централізованої бази даних МТСБУ шляхом сканування QR-коду що міститься ва Договорі, що укладений у формі електронного документу, або за посиланням https://mtsbu.ua/avtocivilka/perevirka-chinnosti-polisu
11. Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат, ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадкомі
Будь ласка ознайомтеся до укладення договору страхування з інформацією про винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат за посиланням
Страхове відшкодування сплачується з урахуванням нижченаведених лімітів:
- 250 тисяч гривень на одну потерпілу особу та 1,25 мільйона гривень на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб – у разі шкоди, заподіяної майну потерпілих;
- 500 тисяч гривень на одну потерпілу особу та 5 мільйонів гривень на один страховий випадок незалежно від кількості потерпілих осіб – у разі шкоди, заподіяної життю та здоров’ю потерпілих
У разі якщо внаслідок дорожньо-транспортної пригоди заподіяно шкоду життю, здоров’ю та/або майну декількох потерпілих осіб і страхової суми недостатньо для відшкодування шкоди таким особам у повному обсязі, страхова виплата здійснюється у межах страхової суми пропорційно до розміру шкоди, заподіяної кожній потерпілій особі, яка звернулася за страховою виплатою протягом 30 днів після дорожньо-транспортної пригоди.
Якщо після здійснення страхової виплати виявлено інших потерпілих осіб, які мають право на отримання страхової виплати внаслідок дорожньо-транспортної пригоди і не отримали її, Страховик зобов’язаний здійснити страхову виплату таким потерпілим особам пропорційно до розміру шкоди, заподіяної кожній такій потерпілій особі, яка звернулася за страховою виплатою, у межах залишку відповідної страхової суми
12. Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат
У разі настання страхового випадку Страховик у межах страхових сум та згідно з умовами, зазначеними у Договорі, зобов’язаний у встановленому ЗУСП-Офертою та Законом про ОСЦПВВНТЗ порядку здійснити страхову виплату у зв’язку із шкодою, заподіяною внаслідок дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров’ю та/або майну потерпілої особи, або прийняти обґрунтоване рішення про відмову в її здійсненні.
Юридичним особам Страховик відшкодовує виключно шкоду, заподіяну майну.
У разі заподіяння внаслідок дорожньо-транспортної пригоди шкоди життю та здоров’ю потерпілої фізичної особи здійснюється страхова виплата у зв’язку з:
- лікуванням потерпілої фізичної особи;
- тимчасовою втратою працездатності потерпілою фізичною особою;
- стійкою втратою чи зменшенням професійної або загальної працездатності потерпілої фізичної особи;
- моральною шкодою, що полягає у фізичному болю та стражданнях, яких зазнала потерпіла фізична особа у зв’язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я;
- смертю потерпілої фізичної особи.
Розмір страхової виплати у разі заподіяння шкоди життю та здоров’ю потерпілої фізичної особи зменшується на документально підтверджену суму отриманого потерпілою фізичною особою (особою, яка має право на отримання відшкодування) від відповідальної за заподіяння шкоди особи, чи від іншої особи відшкодування (компенсації), здійсненого у зв’язку з дорожньо-транспортною пригодою. У такому разі компенсація витрат особи, яка здійснила таке відшкодування (компенсацію), здійснюється на умовах та в порядку, визначених розділом 8 ЗУСП-Оферти.
Загальний розмір усіх здійснених страхових виплат у разі заподіяння шкоди життю та здоров’ю однієї потерпілої фізичної особи не може перевищувати розмір страхової суми за таку шкоду, встановлену цими ЗУСП-Офертою.
У разі заподіяння внаслідок дорожньо-транспортної пригоди шкоди майну потерпілої особи такій особі відшкодовуються матеріальні збитки, пов’язані з:
- пошкодженням чи знищенням транспортного засобу потерпілої особи;
- пошкодженням чи знищенням дороги, дорожніх споруд, технічних засобів регулювання руху;
- пошкодженням чи знищенням іншого майна потерпілої особи, крім випадків, передбачених п.9.1.6. ЗУСП-Оферти;
- проведенням робіт, необхідних для врятування потерпілих осіб внаслідок дорожньо-транспортної пригоди;
- пошкодженням транспортного засобу внаслідок його використання для доправлення потерпілої особи до закладу охорони здоров’я, у тому числі забрудненням салону такого транспортного засобу;
- доставкою (транспортуванням), зокрема з використанням спеціального автомобіля-евакуатора, пошкодженого транспортного засобу потерпілої особи з місця дорожньо-транспортної пригоди, якщо такий транспортний засіб не може рухатися самостійно
Порядок визначення страхових виплат детально передбачений п.7.6-7.15 ЗУСП-Оферти.
Граничний строк для прийняття рішення за заявою про страхову виплату становить 60 календарних днів з дня подання заяви та всіх необхідних у відповідному страховому випадку документів, передбачених п. 6.7. ЗУСП-Оферти.
Страховик зобов’язаний здійснити страхову виплату протягом 3 (трьох) робочих днів з дня направлення заявнику повідомлення про прийняте рішення за його заявою про здійснення такої виплати.
У разі прийняття рішення про відмову у здійсненні страхової виплати страховик зобов’язаний у повідомленні про прийняте рішення зазначити підстави для його прийняття.
Оформлення ДТП шляхом складання Європротоколу дає можливість не викликати на місце ДТП працівників відповідних підрозділів Національної поліції виключно за умови одночасного виконання наступних вимог:
- ДТП за участю лише двох забезпечених ТЗ;
- відсутність травмованих (загиблих) людей в результаті ДТП;
- згода водіїв забезпечених ТЗ щодо обставин ДТП;
- у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів;
У разі невиконання хоча б однієї з вищенаведених умов, виклик співробітників Національної поліції для оформлення ДТП обов’язковий. Страхувальник зобов’язаний не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП надати страховику узгоджений бланк Європротоколу, або на місці події скористатися Електронним Європротоколом.
ПрАТ «Страхова компанія «Еталон», є учасником прямого врегулювання страхових випадків.
Пряме врегулювання страхових випадків (ПВ) – це виконання страховиком, який застрахував цивільно-правову відповідальність потерпілого, обов'язків страховика, який застрахував цивільно-правову відповідальність особи, відповідальної за скоєння дорожньо-транспортної пригоди, у частині відшкодування шкоди, пов'язаної з пошкодженням або фізичним знищенням транспортного засобу потерпілого. Подальші взаєморозрахунки між страховиками здійснюються автоматично, через розрахунковий центр МТСБУ.
Таким чином, у випадку, якщо Ви стали потерпілим в ДТП, Ви отримали можливість звернутися та отримати страхове відшкодування у ПрАТ «Страхова компанія «Еталон».
Пряме врегулювання страхових випадків можливе за наступних умов:
- ДТП сталася за участю лише двох забезпечених транспортних засобів або за участю лише двох транспортних засобів, з яких забезпеченим є транспортний засіб, власником якого є потерпіла особа, і в якій потерпілій особі заподіяно шкоду виключно у вигляді пошкодження або фізичного знищення такого транспортного засобу;
- поліси учасників ДТП не містять виправлень в даних, які впливають на визначення факту наявності страхового забезпечення та розмір страхового відшкодування (зокрема, в частині строку страхування, ідентифікації забезпеченого транспортного засобу).
У разі якщо шкоду Забезпеченому транспортному засобу заподіяно транспортним засобом у випадках, передбачених пунктами 1, 3-5 частини першої статті 43 Закону про ОСЦПВВНТЗ, обов’язки страховика відповідальної особи покладаються на МТСБУ.
Власник Забезпеченого транспортного засобу, який скористався правом на пряме врегулювання страхового випадку і звернулася із заявою про страхову виплату до Страховика, втрачає право на звернення до страховика відповідальної особи за отриманням страхової виплати. Власник Забезпеченого транспортного засобу, який не скористалася правом на пряме врегулювання страхового випадку і звернулася із заявою про страхову виплату до страховика відповідальної особи, втрачає право на звернення до Страховика за отриманням страхової виплати.
Страховик, у разі подання йому заяви про страхову виплату по процедурі прямого врегулювання страхового випадку, зобов’язаний прийняти таку заяву, якщо на момент її подання Страховик є членом МТСБУ, обставини дорожньо-транспортної пригоди відповідають визначеним вище умовам, і Власник Забезпеченого транспортного засобу письмово повідомив про те, що заява про страхову виплату не подавалася страховику відповідальної особи.
Страховик після прийняття заяви про страхову виплату по процедурі прямого врегулювання страхового випадку, зобов’язаний її розглянути, прийняти рішення за результатами розгляду та, за умови відсутності випадків, визначених розділом 9 Загальних умов страхового продукту, здійснити страхову виплату.
У разі виявлення Страховиком факту подання заяви про страхову виплату страховику відповідальної особи раніше дня подання заяви про страхову виплату по процедурі прямого врегулювання страхового випадку Страховику, він має право повернути Власнику Забезпеченого транспортного засобу заяву про страхову виплату по процедурі прямого врегулювання страхового випадку без розгляду.
13. Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини
Особа, цивільно-правова відповідальність якої застрахована, зобов’язана:
а) у разі якщо умовами Договору страхування передбачені обмеження щодо умов використання забезпеченого транспортного засобу, і якщо ця особа спричинила дорожньо-транспортну пригоду (що призвело до виплати Страховиком страхового відшкодування) та використовувала забезпечений транспортний засіб з порушенням таких умов - зобов’язана сплатити Страховику штраф у десятикратному розмірі страхової премії за таким договором, але не більше 50 відсотків такої страхової виплати;
б) у разі якщо невиконання (неналежне виконання) такою особою обов’язку, передбаченого п.6.16. ЗУСП-Оферти, призвело до порушення строку здійснення страхової виплати – відшкодувати Страховику збитки, понесені ним відповідно до п.4.2.9. ЗУСП-Оферти;
- якщо після здійснення страхової виплати за процедурою прямого врегулювання збитків з’ясувалося, що Страховику було надано неправдиву, неповну або недостовірну інформацію, внаслідок чого розмір страхової виплати був розрахований неправильно та/або страхова виплата була здійснена безпідставно чи потерпіла особа отримала відшкодування від особи, відповідальної за заподіяну шкоду - на вимогу Страховика така особа зобов’язана повернути отриману страхову виплату або відповідну частину такої виплати у розмірі, сплаченому безпідставно, або різницю між здійсненою виплатою та отриманим такою особою відшкодуванням від особи, відповідальної за заподіяну шкоду;
в) відшкодувати Страховику суму здійсненої страхової виплати та фактичних витрат, понесених Страховиком у зв’язку із їх здійсненням, у разі, якщо ця особа спричинила дорожньо-транспортну пригоду за умови:
- керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських засобів (лікарських препаратів), що знижують увагу та швидкість реакції;
- керування транспортним засобом без права на керування транспортним засобом, у тому числі відповідної категорії;
- якщо після дорожньо-транспортної пригоди за її участю самовільно залишила місце дорожньо-транспортної пригоди (крім випадку, передбаченого частиною другою статті 31 Закону про ОСЦПВВНТЗ) чи відмовилася від проходження відповідно до встановленого порядку огляду щодо стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських засобів (лікарських препаратів), що знижують увагу та швидкість реакції, або така особа до проведення зазначеного огляду вжила алкоголь, наркотичні засоби, психотропні речовини, їх аналоги, а також лікарські засоби (лікарські препарати), виготовлені на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником);
- якщо дорожньо-транспортна пригода визнана у встановленому законодавством порядку безпосереднім наслідком невідповідності технічного стану та обладнання транспортного засобу вимогам стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища, правил дорожнього руху та технічної експлуатації;
- якщо така особа використовувала транспортний засіб для вчинення кримінального правопорушення;
- якщо її дії або дії її працівників були умисно спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або необхідної оборони;
- у разі використання транспортного засобу з недотриманням умов, визначених п.2.9.3. ЗУСП-Оферти, якщо Договір укладено з особливостями, визначеними п.2.9.3. ЗУСП-Оферти.
Водій транспортного засобу, причетний до дорожньо-транспортної пригоди із забезпеченим транспортним засобом, зобов'язаний невідкладно, але не пізніше 3 (трьох) робочих днів з дня настання дорожньо-транспортної пригоди повідомити про дорожньо-транспортну пригоду Страховика, а також надати відомості про місцезнаходження такого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та адресу, у тому числі електронну, для листування. Якщо Водій з поважних причин не мав змоги виконати такі дії, він має підтвердити це документально
Страхувальник зобов’язаний сплатити Страховику штраф у п’ятикратному розмірі страхової премії за Договором, але не більше 50 відсотків розміру страхової виплати, у разі якщо під час укладення Договору Страхувальник надав відомості, передбачені п.3.4 ЗУСП-Оферти, які виявилися недостовірними, що призвело до зменшення розміру страхової премії за Договором – якщо за таким Договором було здійснено виплату страхового відшкодування.
У разі несплати у встановлений строк або сплати не в повному обсязі страхового платежу запис до Єдиної централізованої бази даних Моторного (транспортного) страхового бюро про Договір не вноситься, відповідно Договір страхування не набуває чинності.
14. Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору
Забороняється вимагати придбання будь-яких інших послуг Страховика як обов’язкової умови укладення Договору страхування.
15. Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії
Розмір страхового платежу за одним Договором зменшується на 50 відсотків, для Страхувальника, який є:
- громадянином України – учасником бойових дій, постраждалим учасником Революції Гідності, учасником війни, особою з інвалідністю ІІ групи, особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесеною до I або II категорії, пенсіонером, – щодо транспортного засобу, який має робочий об’єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних або потужність електродвигуна до 100 кіловат включно та належить йому на праві власності, за умови керування таким транспортним засобом виключно страхувальником або особою, яка також належить до категорій, визначених цією частиною, та використання транспортного засобу без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів та/або вантажу;
- громадянином України – особою з інвалідністю І групи, – щодо транспортного засобу, який має робочий об’єм двигуна до 2500 сантиметрів кубічних або потужність електродвигуна до 100 кіловат включно та належить йому на праві власності (володіння), за умови керування таким транспортним засобом виключно страхувальником або іншою особою за присутності страхувальника, або особою, яка також належить до категорій, визначених цією частиною, та використання транспортного засобу без мети надання платних послуг з перевезення пасажирів та/або вантажу.
16. Право відмови від договору, право розірвання та припинення договору, порядок та наслідки реалізації таких прав.
Права відмови Страхувальника від Договору не передбачено відповідно до пункту 4 частини 2 ст. 107 Закону України «Про страхування».
Дія Договору достроково припиняється:
- за згодою Страхувальника та Страховика з ініціативи будь-якої із Сторін у порядку, встановленому Законом України «Про страхування», з повідомленням іншої Сторони не пізніше як за 30 календарних днів до запропонованої дати припинення дії Договору;
- в односторонньому порядку за письмовою вимогою Страхувальника у зв’язку з виходом забезпеченого транспортного засобу з володіння Страхувальника проти його волі або знищення такого транспортного -засобу з дня отримання Страховиком такої вимоги;
- у разі укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів щодо одного й того самого забезпеченого транспортного засобу - з дати і часу набрання чинності новим Договором не залежно від того з яким страховиком були укладені такі Договори.
У разі дострокового припинення Договору через укладення договору обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів щодо одного й того самого забезпеченого транспортного засобу Страхувальник протягом трьох років з дати дострокового припинення Договору має право звернутися до Страховика із заявою про повернення відповідної частини страхової премії, а Страховик зобов’язаний повернути Страхувальнику цю частину страхової премії протягом 30 днів з дня отримання ним відповідної заяви.
У разі дострокового припинення Договору за згодою Страхувальника та Страховика або в односторонньому порядку за письмовою вимогою Страхувальника, Страховик зобов’язаний повернути Страхувальнику страхову премію (її частину) за період, що залишився до закінчення строку дії Договору, з вирахуванням витрат, пов’язаних безпосередньо з укладенням і виконанням цього Договору, та фактичних страхових виплат, що були здійснені за Договором.
17. Наявність гарантійних фондів чи компенсаторних схем, Моторне (транспортне) страхове бюро України
Гарантування відшкодування шкоди, заподіяної на території України забезпеченими транспортними засобами за внутрішніми договорами страхування у випадках, визначених Законом про ОСЦПВВНТЗ відноситься до основних завдань Моторного (транспортного) страхового бюро України.
Моторне (транспортне) страхове бюро також виконує функції інформаційного центру (інформаційної взаємодії) у сфері обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності - Моторне (транспортне) страхове бюро України. Місцезнаходження: 02653, м. Київ, Русанівський бульвар, буд. 8. Тел.: 0-800-608-800. E-mail: info@mtsbu.ua, Web-сайт: https://mtsbu.ua
Для забезпечення виконання завдань, визначених Законом про ОСЦПВВНТЗ при Моторному (транспортному) страхову бюро України створюється централізований страховий резервний фонд - фонд захисту потерпілих осіб у дорожньо-транспортних пригодах (далі - фонд захисту потерпілих), призначений для здійснення розрахунків із потерпілими особами, особами, які мають право на отримання страхової виплати, між страховиками у випадках, визначених Законом про ОСЦПВВНТЗ. Моторне (транспортне) страхове бюро України за рахунок коштів фонду захисту потерпілих здійснює регламентну виплату на умовах, визначених Законом про ОСЦПВВНТЗ, у разі заподіяння шкоди на території України транспортним засобом, щодо якого на дату настання дорожньо-транспортної пригоди укладено внутрішній договір страхування із страховиком, який на дату подання заяви про регламентну виплату не мав права здійснювати обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності у зв’язку з припиненням членства в МТСБУ, і такий страховик (його правонаступник) із закінченням строку, визначеного цим Законом для прийняття рішення щодо здійснення страхової виплати, не прийняв відповідного рішення або прийняв рішення про здійснення страхової виплати, але не здійснив її, а також у разі відкриття провадження у справі про банкрутство такого страховика чи ліквідації такого страховика - для виконання його зобов’язань за внутрішніми договорами страхування.
З порядком та умовами подання заяви на здійснення регламентної виплати можна ознайомитись за посиланням https://mtsbu.ua/avtocivilka/zayava-pro-strahove-vidshkoduvannya
|