ОБОВ’ЯЗКОВЕ СТРАХУВАННЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ СУБ’ЄКТІВ ПЕРЕВЕЗЕННЯ НЕБЕЗПЕЧНИХ ВАНТАЖІВ

Аварії та низка інших подій під час перевезення небезпечних вантажів тягнуть за собою значні затрати відправників, перевізників та одержувачів вантажу на компенсацію шкоди, заподіяної фізичним та юридичним особам, а також навколишньому середовищу.

Уникнути цих непередбачуваних витрат суб'єкти перевезення небезпечних вантажів зможуть, уклавши договір страхування з СК «Еталон» — наша компанія візьме на себе врегулювання збитків та компенсує виплати належні третім особам.

Переваги страхування в СК «Еталон»:

  • отримання компенсації у разі нанесення шкоди життю та здоров’ю громадян, навколишньому природному середовищу, майну громадян та юридичних осіб під час перевезення небезпечних вантажів;
  • гарантовано високий рівень страхового захисту при помірних витратах на страхування, а також своєчасні виплати страхового відшкодування;
  • можливість отримання максимального розміру відшкодування збитків (розмір страхової суми) з урахуванням класу небезпеки вантажу в розмірі до 120 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (н.м.д.г.).

Обов'язкове страхування відповідальності суб'єктів перевезення небезпечних вантажів здійснюється відповідно до Постанови КМУ від 01.06. 2002 року №733.

Що страхується?

Майнові інтереси, що не суперечать закону і пов'язані з відшкодуванням страхувальником заподіяної ним шкоди життю, здоров'ю фізичних осіб, навколишньому природному середовищу, майну фізичних та юридичних осіб під час перевезення небезпечних вантажів у порядку, визначеному законодавством.

Небезпечний вантаж - речовини, матеріали, вироби, відходи виробничої та іншої діяльності, які внаслідок притаманних їм властивостей за наявності певних факторів можуть під час перевезення спричинити вибух, пожежу, пошкодження технічних засобів, пристроїв, споруд та інших об'єктів, заподіяти матеріальні збитки та шкоду довкіллю, а також призвести до загибелі, травмування, отруєння людей, тварин і які за міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за результатами випробувань в установленому порядку залежно від ступеня їх впливу на довкілля або людину віднесено до одного з класів небезпечних речовин.

Небезпечні речовини - речовини, віднесені до таких класів:

  • клас 1 - вибухові речовини та вироби;
  • клас 2 - гази;
  • клас 3 - легкозаймисті розчини;
  • клас 4.1 - легкозаймисті тверді речовини;
  • клас 4.2 - речовини, схильні до самозаймання;
  • клас 4.3 - речовини, що виділяють легкозаймисті гази при стиканні з водою;
  • клас 5.1 - речовини, що окислюють;
  • клас 5.2 - органічні пероксиди;
  • клас 6.1 - токсичні речовини;
  • клас 6.2 - інфекційні речовини;
  • клас 7 - радіоактивні матеріали;
  • клас 8 - корозійні речовини;
  • клас 9 - інші небезпечні речовини та вироби.

Хто може виступати страхувальником?

Юридичні (та фізичні особи) — суб'єкти перевезення небезпечних вантажів, а саме: відправник, перевізник, одержувач небезпечного вантажу (юридична або фізична особа).

Що є страховим випадком?

Будь-яка подія під час перевезення небезпечних вантажів, внаслідок якої заподіяна шкода життю, здоров'ю фізичних осіб, навколишньому природному середовищу, майну фізичних та юридичних осіб і виникла цивільно-правова відповідальність страхувальника щодо відшкодування цієї шкоди.

Який розмір страхової суми?

Страховою сумою за страхуванням відповідальності суб'єктів перевезення небезпечних вантажів є сума, в межах якої страховик зобов'язаний у разі настання страхового випадку здійснити страхову виплату страхувальнику або за його дорученням потерпілій третій особі. Страхова сума складає від 60 до 120 н.м.д.г. за кожну повну та неповну тонну небезпечного вантажу (залежно від класу небезпеки вантажу).

Чи передбачена договором франшиза?

Договором страхування передбачена безумовна франшиза у розмірі 1 % страхової суми.

Скільки коштує договір страхування?

Вартість страхування залежить від класу небезпечного вантажу, виду транспорту, обсягу небезпечних вантажів, що підлягають перевезенню, терміну страхування та інших умов, які можуть вплинути на ризик виникнення страхового випадку. Базовий річний страховий тариф становить для відправника від 0,07% до 0,245%, для перевізника від 0,05% до 0,35%, для одержувача від 0,015% до 0,105%

На який термін може бути укладено договір страхування?

Договір страхування може бути укладено на строк до одного року.

 

Перевірка чинності договорів страхування подорожуючих за кордон

Інформаційний центр:
тел.: 0-800-305-800 (цілодобово, безкоштовно по Україні з мобільних та стаціонарних телефонів);
тел.: (044) 392-03-16
Вайбер: 380681181045

Електронна пошта: info@etalon.ua

Адреса для листування: м. Київ, 03067, а/с № 12

Місцезнаходження:
03057, м. Київ, вулиця Дегтярівська, будинок 33-Б, 2 під'їзд
(місцезнаходження за КОАТУУ: 8039100000)

Режим роботи Приватного акцiонерного товариства «Страхова компанія «Еталон»
- Понеділок - Четвер: 9:00 - 18:00
- П'ятниця: 9:00 - 17:00
- Перерва: 13:00 - 13:48
- Субота та Неділя: вихідні

Придбати страховий поліс можливо:
В місті Києві за адресами:
- вулиця Гарматна, 8
- вулиця Є. Коновальця (колишня Щорса), 32-б
В інших містах України

При настанні страхового випадку:
тел.: 0-800-305-800 (цілодобово, безкоштовно по Україні з мобільних та стаціонарних телефонів);
тел.: (044) 392-03-16
Адреса для листування: м. Київ, 03067, а/с № 12
Вайбер: 380681181045

Електронна пошта: operator@etalon.ua

Про можливість та порядок дистанційного повідомлення та подачі документів про страховий випадок можна ознайомиться в розділі «Страховий випадок»